Stavby domů - Reasint

Lícové zdivo - Reasint

Stavby a rekonstrukce domů Zateplování budov
Lícové zdivo Půjčovna nářadí Montáže sádrokartonů


Rodinné domy

Bytové domy

Betonové monolitické stropy

Pohledové betony

Betonové pohledové stěrky

Lícové zdivo

Cihlové pásky

Jádrové vrtání

Půjčovna nářadí

Čištění ploch


Aktuality

23.02.2018
Právě probíhající stavby

Rekonstrukce a přístavba rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm.

 

Stavba polyfunkčního domu v Rožnově pod Radhoštěm.

 

Stavba rodinného domu v Dolní Bečvě.

 

Stavba rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm.

 

Naše stavba získala ocenění na soutěži stavba roku Zlínského kraje

více


Kontakt
REASINT s.r.o.

Sladské 399
756 61 Rožnov pod Radhoštěm
tel.: +420 603 964 533
email: reasint@reasint.cz
stavby a rekontrukce domů


Lícové zdivo


Po zkušenostech s vyzdíváním fasád z lícového zdiva v Belgii, kde má tato technologie výstavby dlouho tradici se snažíme přenést zkušenosti na náš trh. Především se jedná o postupy při zakládání a následného vyzdívání pomocí svislých zakládacích profilů, kde dosáhneme maximální přesnosti vyzdívání a důkladným řešením detailů v okolí oken a dveří.

Máme zkušenosti s prováděním fasád z lícových cihel u montovaných (sendvičových) dřevostaveb (více v sekci reference), bez nutnosti montáže dodatečné venkovní izolace.

Zaměřujeme se také na provádění fasád ze starých (použitých) cihel z bouraček. Takto provedená fasáda dodá domu originální vzhled a v kombinaci s dřevěnými prvky, popř. omítkou získá dům dojem historické stavby.

Poskytujeme klientům vysokou kvalitu provedených prací.

Aby došlo k přesnému založení fasády je vhodná spolupráce s investorem již při zakládání obvodových stěn. Proto Vám rádi provedeme stavbu kompletně včetně založení a provedení hrubé stavby, čímž často zamezíme zbytečným komplikacím, které můžou při provádění fasády z lícových cihel vzniknout.

Spolupracujeme s největšími dodavateli fasádních cihel u nás, prostřednictvím kterých je u nás možno materiál zakoupit.

 

Lícové cihly

 

 

 

 Proč skrývat stavební materiál za omítku, když ve své nejprostší formě představuje skvělou podívanou?


Navíc v případě lícového zdiva není třeba dělat žádné kompromisy v oblasti trvanlivosti, mechanické a chemické odolnosti nebo údržby.

Podobně jako u komplexních zdících systémů se i lícové cihly vyrábějí nejčastěji z keramiky. Uplatnění naleznou jak v exteriéru tak interiéru. Dělí se na dvě základní skupiny – cihly ražené a cihly tažené.

 

Cihly ražené se vyrábějí výpalem směsi cihlářských hlín a barevných písků při teplotě asi 1100 C za nižších lisovacích tlaků, což s sebou přináší specifické vlastnosti jako je vyšší nasákavost, pevnost cca 12 Mpa a vysoká odolnost proti mrazu. Cihlářská surovina pro tažené cihly je zpracovávána ve šnekovém lisu, kde po promísení, zvlhčení a propaření ve vakuové komoře dochází ke zhutnění. Cihly tažené se suší a pálí při obdobné teplotě jako cihly ražené, nicméně díky zhutnění v lisu vykazují nižší nasákavost a až dvojnásobnou pevnost v tlaku.


Různých povrchových struktur se dosahuje válečkováním nebo pískováním ihned po vylisování. Typickou barvou tvarovek je cihlově červená, existují ale i tvarovky světle šedé, laděné do černa, zelena apod.


Zapomínat ovšem nesmíme ani na lícovky nepálené. Velkému zájmu se především v posledních letech teší cihly vápenopískové vyráběné za studena z vápna, křemičitého písku a vody. Vynikají především mrazuvzdorností, rozměrovou přesností a vysokou estetickou hodnotou. Vápenopískové cihly je potřeba ošetřit hydrofobním roztokem, který je potřeba po několika letech obnovovat.

 

Po zkušenostech z vyzdíváním fasád z lícového zdiva v Belgii poskytujeme klientům vysokou kvalitu provedených prací.


Aby došlo k přesnému založení fasády je vhodná spolupráce s investorem již při zakládání obvodových stěn.

 

Spolupracujeme s největšími dodavateli fasádních cihel u nás, prostřednictvím kterých je u nás možno materiál zakoupit.

 

BETONOVÉ PŘIZDÍVACÍ TVAROVKY


Na našem trhu se nám osvědčily betonové přizdívací tvarovky od českých výrobců, které jsou hlavně svou cenou dostupnější. Při zachování technologických postupů jako u lícových cihel je výsledný efekt srovnatelný. Výrobci nabízejí velkou škálu barev, struktur a tvarů. 

 

 

 lícové zdivo

 
  RSS WAP